2 راه 100% تضمینی برای یادگیری سریع و آسان همه چیز!

یادگیری سریع و آسان

قطعا مواقعی وجود داشته که شما دوست داشته‌اید تا مطالب یا کارهای جدیدی یاد بگیرید. برای مثال با از دوستان یا همکارانتان در مورد تکنولوژی جدید که در حوزۀ کاری‌تان به بازار آمده، چند جمله‌ای را شنیده‌اید و دوست دارید آن را یاد بگیرید، ولی نمی‌دانید که از کجا شروع کند. حالا اگر من به شما بگویم که به راحتی می‌توانید آن و حتی مطالب خیلی بیشتری را یاد بگیرید، چه کار می‌کنید؟! یادگیری شاید خیلی ساده‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کند.
در این مطلب 2 راه تضمینی، سریع و آسان جهت یادگیری برای شما آوردم.

 

یادگیری با استفاده از کتاب و مطالعه

اگر بخواهم خیلی ساده این روش را برای شما توضیح بدهم، دوباره همین تیتر را بازگو می‌کنم! چه بخواهیم و نخواهیم، کتاب و مطالعه قطعی‌ترین راه برای یادگیری است. واقعیت هم چیزی به جز این نیست.

اگر می‌خواهید در مورد موضوعی، مثلا “علوم رفتاری” مطالبی را یاد بگیرید، کافی است به دنبال کتاب‌های مرتبط با آن موضوع باشید! اگر به دنبال کتابی هستید، به غیر از کلیه فروشگاه‌های کتاب، به تعداد آدم‌ها کرۀ زمین، وب‌سایت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کتاب تهیه کنید.

حالا این وب‌سایت‌ها را چطور از اینترنت پیدا کنیم؟ وای! عجب کار سختی! گزینۀ دوم همین کار را برای شما آسان می‌کند.

 

یادگیری با استفاده از گوگل

یادگیری سریع با استفاده از این موتور جستجو خیلی آسان است. درست خواندید… گوگل!  اما چطور؟ کافی است چیزی که می‌‎خواهید را جستجو کنید.

برای من بسیار پیش آمده که فردی سوالی را از من می‌پرسد و من با کمال تعجب به آن فکر می‌کنم. جواب این سوال با استفاده از جستجو قابل یافت است. من هم با حالت پوکر فیس فقط یک جواب را داده‌ام: گوگلش کن!

اگر به مطالبی در مورد رشد شخصی علاقه دارید، به دسته‌بندی آن در وب‌سایت من بروید، بخوانید؛ اگر هم که نظر بدهید، منت بر سر من گذاشته‌اید و خوشحالم کرده‌اید.

 

نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری خاصی وجود ندارد! یا کتاب بخوانیم یا گوگل کنیم؛ ساده‌ترین راه‌ها برای یادگیری.

در ضمن این مطلب هم شاید به دردتان بخورد و این راه یادگیری را برای شما هموارتر کند: یکی از رایج‌ترین موانع در راه رسیدن به هدف: خود‌معلول‌کردن

شاید این مطلب حالتی تمسخرآمیز داشته باشد و هدف من هم دقیقا همین بوده‌است. چرا؟ جوابش خیلی ساده است: یادگیری در عین سخت بودن، یک حرفۀ حیاتی، مهم، ضروری و همینطور ساده است. فقط باید به دنبالش رفت و جستجو کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.